Logo
Logo

powiat mikołowski
powiat oświęcimski

STOP PRZEMOCY

Ta strona używa plików Cookies. TUTAJ dowiesz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ich ustawień.Bank Dobrych Praktyk

W miejscu tym można odnaleźć artykuły opisujące wszelkie stałe praktyki i cykliczne działania podejmowane przez różne organizacje na terenie powiatu mikołowskiego i oświęcimskiego.

Powiatowa Młodzieżowa Szkoła Liderów

Powiatowa Młodzieżowa Szkoła Liderów Młodzieżowych Animatorów Programów Profilaktycznych w Mikołowie utworzona została przez Tadeusza Rosę w październiku 1999 roku w Mikołowie

Kształci młodzież z Województwa Śląskiego, w tym z gmin Powiatu Mikołowskiego oraz Województwa Małopolskiego. Jest to jedyna tego rodzaju placówka w Polsce zarejestrowana w oparciu o stosowne Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej (nie mylić z tzw. „Akademią Młodzieżowych Liderów”, która nie jest zarejestrowana i nie koresponduje z wymienionym wyżej rozporządzeniem). Dotychczas zrealizowano trzynaście edycji. Dyplom młodego lidera profilaktyka oraz świadectwo ukończenia szkoły otrzymało 890 absolwentów (dziewczęta i chłopcy w wieku 14-20 lat).

W 2004 roku Stowarzyszenie „POWRÓT” przy którym funkcjonuje Szkoła zajęło 3 miejsce (na 452 inicjatywy z całego kraju) w IV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Ligi Inicjatyw Powiatowych za utworzenie i prowadzenie Powiatowej Młodzieżowej Szkoły Liderów w Mikołowie. Stosowny dyplom i list gratulacyjny rekomendujący to przedsięwzięcie do rozpowszechniania w całym kraju, odebrali Starosta Mikołowski Henryk Jaroszek oraz Prezes Stowarzyszenia Tadeusz Rosa z rąk Prezydenta RP Aleksandra Kwaśniewskiego w dniu 15 kwietnia 2004 r. w Pałacu Prezydenckim.

ObrazSeminarium Trzeźwościowe w MDK w MikołowiePowiększPowiększ to zdjęcie

14 października 2004 r. w Dniu Edukacji Narodowej do Mikołowa przyjechała żona Prezydenta Pani Jolanta Kwaśniewska z ks. Arkadiuszem Nowakiem, którzy m.in. spotkali się z przedstawicielami absolwentów poprzednich edycji Młodzieżowej Szkoły Liderów, aktywnie działających w Mikołowskim Klubie Młodzieżowym.

Od 2004 r. do 2012 r. corocznie słuchacze kolejnych edycji Powiatowej Szkoły Liderów wyjeżdżają do Parlamentu Rzeczpospolitej Polskiej. Podczas wyjazdu edukacyjnego realizowana jest debata na temat profilaktyki uzależnień wśród młodzieży, z udziałem krajowych autorytetów realizujących strategię naszego kraju w dziedzinie przeciwdziałania niepożądanym zjawiskom dysfunkcji społecznej, w tym alkoholizmowi, narkomanii, przemocy, HIV/AIDS, nietolerancji.

ObrazSzkoła LiderówPowiększPowiększ to zdjęcie

RAMOWY HARMONOGRAM REALIZACJI ZAJĘĆ.

ROK 2013, EDYCJA XIV

  1. Sesja Wiosenna: 1, 2, 3 marzec (piątek, sobota, niedziela) Hotel Śląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Mikołowie („AGRO”)

  2. Dyskoteki ph.: „POTRAFIĘ BAWIĆ SIĘ BEZ UŻYWEK”: luty, marzec, czerwiec, wrzesień, październik, listopad. Siedziba Mikołowskiego Powiatowego Klubu Młodzieżowego, ul. Konstytucji 3 Maja 38, Gimnazja Nr 1 i Nr 2 w Mikołowie, Liceum Nr 1 i Nr 2 w Mikołowie., MDK w Mikołowie. Dokładne terminy odrębne.

  3. Koncert Galowy XV Jubileuszowej Edycji Festiwalu Piosenki i Poezji „KROKUS – ŁAZISKA GÓRNE – 2013”. 24.03.2013 r. (niedziela) w Miejskim Domu Kultury w Łaziskach Górnych.

  4. XVII Ponadregionalne Mikołowskie Seminarium Trzeźwościowe na temat: „ZACHOWANIA RYZYKOWNE I RYZYKANCKIE WŚRÓD MŁODZIEŻY. PRZECIWDZIAŁANIE”. 25 marzec 2013 r. Ogólnopolski Dzień Trzeźwości (poniedziałek), w Miejskim Domu Kultury w Mikołowie. 23 marzec 2013 r. (sobota) w Kościele Matki Boskiej Śnieżnej w Mikołowie o godz. 16 00 celebrowana będzie msza święta przedseminaryjna.

  5. Ostatni tydzień maja (dokładny termin zostanie podany odrębnie) zrealizowana będzie jednodniowa Sesja Wyjazdowa do Parlamentu RP w Warszawie.

  6. 1 czerwca na Stadionie Miejskim w Mikołowie zrealizowana będzie XVI Mikołowska Powiatowa Spartakiada Abstynencka.

  7. X Jubileuszowa Mikołowska Powiatowa Kampania Społeczna „ŁAŃCUCH CZYSTYCH SERC”. 6 wrzesień (Rynek,. MDK Mikołów). 7 wrzesień (Stadion Miejski w Mikołowie). 6 wrzesień Dzień Profilaktyki w Szkołach, będący elementem Kampanii.

  8. Sesja Jesienna: 20, 21, 22 wrzesień. Hotel „AGRO” Śląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Mikołowie Śmiłowicach.

Sesja Wiosenna rozpoczynająca X Edycję Szkoły 1, 2, 3 marzec 2013 rok, realizowana w Hotelu „AGRO” w Mikołowie – Śmiłowicach , ul. Gliwicka 85, tel. 32/226 14 92.

Opublikował: Administrator.

Wróć do przeglądania wszystkich informacji w Banku Dobrych Praktyk